Köpükle Varis Tedavisi

Varis rahatsızlığından kurtulmak için uygulanan ameliyatsız tedavi yöntemlerinden birisi de köpükle varis tedavisidir. Bu yöntemde sklerozan ismi verilen madde hava ile reaksiyona sokularak köpük benzeri bir hal almaktadır. ismine bundan dolayı köpükle tedavi denilmektedir.

kopukle-varis-tedavisi

Nasıl Uygulanır

Bu köpük ince bir iğne ile sorun yaratan damarın içine enjekte edilmektedir. İlacın köpük haline getirilmesi, tedavinin ekonomik yönden daha uygun olmasını sağlamaktadır. Bu ilacın köpürtülerek çoğaltılması sayesindedir. İlacın hava ile reaksiyona sokulması ile elde edilen köpük 1mm çapında ki iğne ile işaretlenen sorunlu damarlara enjekte edilmektedir. Bu yöntem uzman ve tecrübeli kalp damar cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Köpükle varis tedavisinin nasıl uygulandığını ve yarattığı avantajları bu videomuzdan izleyebilirsiniz.

Bu yöntem kullanılmakta olan iğne ucunun girebildiği tüm damar tiplerine uygulanmaktadır. Yani iğnenin girebildiği kılcal damarlara dahi uygulanabilmektedir. Varislerin büyüklüğüne göre bir kaç seans uygulanması gerekebilir.

Köpükle Varis Tedavisinin Avantajları

Bu tedavi sadece 10 dakika kadar kısa bir sürede yapılmaktadır.
Hastaya herhangi bir veya anestezi narkoz uygulaması yapılmaz.
Hasta tedavi sonrasında günlük hayatına devam eder.
Hastanede yatma gereği ve benzeri faktörler olmadığından tedavi ücretleri daha makûl olmaktadır.
Normal ameliyatlarda 20-45 gün aralığında istirahat edilmesi gerekirken. Bu yöntemde istirahat gerekmez.
Varis çorabı, pansuman veya bandaj kullanılması gerekmez.

Bir çok hastane ya da kuruluş bu teknolojiye sahip olamadığından dolayı maalesef uygulayamamaktadır. Bir çok kurum varis tedavisi için en gelişmiş yöntem olarak lazer kullanmaktadır. Fakat lazer bilindiği üzere sadece kılcal damar tedavisi için kullanılabilecek bir yöntemdir. Bu kurumlar orta ve kalın varislerin tedavisi için ise hastaları klasik ameliyat ile tedavi etmektedirler. Dolayısıyla köpük uygulaması sadece gelişmiş tedavi merkezlerinde bulunmaktadır.

Ücretsiz Muayene
Türkiye’nin 3 büyük şehirinde toplamda 5 kliniğiyle hizmet vermektedir. İstanbul Bakırköy, Kadıköy ve Şişli İlçelerinde hizmet veren Medical Art Ankara Kızılay ve İzmir Alsancak’ta ücretsiz varis muayenesi hizmeti sunmaktadır. Ayrıca yine bu kliniklerde varis tedavisi SGK mensubu kişilere %50 indirim ile yapılmaktadır.

Tedavi Fiyatları
Köpük yöntemi hakkında bilgi edinen insanların en çok merak ettiği hususlardan biride kesinlikle uygulama fiyatlarıdır. Az önce de belirtildiği gibi SGK mensuplarına varis tedavisi ücretlerinde %50 indirim uygulanmaktadır. Fakat net bir fiyatı yoktur. Bu varislerin tip, yoğunluğu ve uygulanacak olan seansa göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla bu teşhislerin yapılması için ücretsiz muayene imkanı vermekteyiz. Muayene esnasında sizin için uygulanacak olan tedavi yöntemini ve ücretini öğrenebilmeniz mümkündür.

Aklınıza takılan tüm soru ve düşünceleriniz için aşağıda bulunan yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Kaynak;
http://www.sinemyigitugur.com.tr/kopukle-varis-tedavisi/
http://www.varistedavi.gen.tr/varis-kopuk-tedavisi
http://www.mustafabolat.com.tr/kopukle-varis-tedavi-yontemi
http://www.medicalartsisli.com/sisli-varis-tedavi/
http://www.hangidoktorbakar.com/varis

Reklamlar