Varis Belirtileri Nelerdir, Nasıl Anlaşılır ?

Varislerin başlangıcında damar genişlemeleri rol oynamaktadır. Genişlemeye maruz kalan damarlar ağrı ve sızı şikayetlerini getirebildiği gibi kaşıntı ve kramp şikayetlerine de yol açmaktadır.

Bu şikayetlerle rahatsızlık vermeye başlayan hastalık tedbir alınmayıp, ihmalkarlıklara devam edilmesi ile birlikte ilerleme göstermekte ve varis ülseri oluşumuna yol açmaktadır. Varis ülseri halk arasında bacak yaraları olarakta isimlendirilmektedir.

Varis Belirtileri

Varisin çeşitleri bulunmakta ve kişilerde değişik boyut ve derecelerde meydana gelebilmektedir. Örneğin cilt altında kırmızı ve mor renklerde ağ şeklinde çok ince damarların meydana getirdiği rahatsızlık kılcal damar sorunudur ve çirkin görüntü dışında çok fazla şikayete yol açmazlar

Fakat büyük varis çeşitlerinin meydana geldiği kişiler biraz daha ciddi şikayetlere maruz kalabilmektedir. Büyük varis rahatsızlığına maruz kalan kişiler meydana gelen şikayetler doğrultusunda oldukça rahatsız olmaktadırlar. Büyük tip varisler aşağıda ki şikayetleri hissetmektedirler.

a) Ağrı
b) Şişlik
c) Yorgunluk
d) Ayaklarda Ağırlık
e) Yanma
f) Kramp
g) Kaşıntı
h) Uyuşma
ı) Huzursuz Bacak

http://www.varistedavi.gen.tr/varis-belirtileri-ve-varisten-korunma-yollari
http://www.hasanberatcihan.com.tr/varis-belirtileri-nasil-anlasilir
http://www.varis.pro/varis-agrisi-belirtileri
http://www.sinemyigitugur.com.tr/varis-belirtileri/

Reklamlar