Makat Apsesi Neden Olur, Nasıl Geçer?

Makatta meydana gelen bir çok sorun ve hastalık olabilmektedir. Fakat insanlar burada ki problemleri pek önemsemez, nasılsa geçer diye yaşamaya devam ederler. Yalnız bu kaybedilen süreç içerisinde hastalık ilerleme sarfedebildiği gibi, ciddi bir hastalığın teşhisinin ve tedavisinin de gecikmesine sebep olunabilmektedir.

Anüste meydana gelen rahatsızlıklar ilk bakışta basur olarak algılanır. Bunun sebebi basurun toplumda bir çok insan da bulunmasından kaynaklanır. Bir komşunuza, arkadaşınıza ya da akrabanıza benim makatımda bir ağrı var diye danıştığınızda size ilk vereceği cevap sen de basur olmuş olacaktır. Fakat bu yanlış bir düşüncedir, çünkü bu bölgede makat kanseri kadar ciddi bir hastalık söz konusu olabilmektedir.

Konumuz makat apsesine dönelim. Kolay dışkılamayı sağlamak için makat bölgesinde bulunan salgı bezlerinin çeşitli nedenlerden dolayı tıkanması sonucu bu bölgede iltihaplanma ve şişlik gözlemlenmektedir. meydana gelen bu apse şiddetli derece de ağrıların görülmesine yol açmaktadır.

Uzman bir hekime başvurulması gerekmektedir. Kendi kendine boşalması halinde anal fistül rahatsızlığı meydana gelebilmektedir. Tedavisi oldukça kolay olan makat apsesi kendisi boşaldıldığında kişiyi çok daha güç durumlara sokabilmektedir.

http://www.basurlinigi.com/makat-apsesi-neden-olur-nasil-gecer/
http://www.medipratik.com/makat-apsesi/
http://www.nizamkurtdere.com/makat-apsesi
http://www.makat.xyz/makat-apsesi-neden-olur-nasil-gecer

Reklamlar